Узрли сабабларга кўра ўқишини кўчириш истагида бўлган фуқаролар ДИҚҚАТИГА!!!
Президентнинг 279-сонли қарори 7-бандига мувофиқ узрли сабабларга кўра ўқишни кўчириш тўғрисидаги аризаларни қабул қилиш бўйича Қарши давлат университетида ҳудудий Ишчи гуруҳ фаолияти йўлга қўйилди.
Туркия Бирлашган Миллатлар Ташкилоти (БМТ) Бош Ассамблеясига иқлим ўзгаришига қарши курашиш ва барқарор ривожланиш режаларини ишлаб чиқиш бўйича таклиф киритган эди. Бирлашган Миллатлар Ташкилоти Бош Ассамблеяси қарорига кўра, 30-март бутун дунё бўйл
Қарши давлат университетида олий таълим муассасалари талаба-ёшлари ўртасида ўтказилаётган “Маърифат майдони” республика танловининг ҳудудий босқичи бўлиб ўтди. Унда қатнашчи жамоалар “Адиб ҳаёти”, “Тезкор савол-жавоб”, “Адиблар ҳаёти ва ижодидан теат
Қарши давлат университети биология мутахассислиги 1 босқич магистранти Ситора Шарипова Словакиянинг нуфузли NSP (National Scholarship Programme) гранти соҳибасига айланди. Ҳозирда у баҳорги семестр давомида Словакиянинг Прешов университетида талабала
Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2025 йил 14 февралдаги ПҚ-61-сон қарори ижросини таъминлаш мақсадида Қарши давлат университетида “Келажакка қадам” маркази ҳудудий бўлинмаси фаолият бошлади. Марказда “Ўзмиллийбанк” АЖ Қашқадарё вилояти бош бошқ
Хорижий тиллар факультетида “Фақатгина бирга коррупцияни тўхтата оламиз” мавзусида тадбир ташкил этилди. Тадбирда Коррупцияга қарши курашиш "Комплаэнс-назорат" тизимини бошқариш бўлими бош мутахассиси Ш.Аҳмедов ўз маърузаси билан қатнашди. Коррупция
Хорижий тиллар факультети Филология ва тилларни ўқитиш (немис тили) йуналиши 3-босқич талабаси Динара Туфлиева Германиянинг нуфузли DAAD стипендияси соҳибасига айланди. Бу – унинг тинимсиз меҳнати, интилиши ва фидокорона ҳаракатлари натижасидир. Маъл
Давлатимиз раҳбарининг 2025-йил 14-февралдаги ПҚ-61 ва ПҚ-62-сонли Қарорлари ижроси юзасидан 26-март куни Қарши давлат университетида Қашқадарё вилояти Ёшлар ишлари бошқармаси ҳамда Қашқадарё вилояти Ўзмиллийбанк АЖ, АТ “Алоқабанк” масъул ходимлари ҳ
Муҳтарам профессор-ўқитувчилар, азиз талабалар, қадрли ишчи-хизматчилар! Ҳар бир миллатнинг қадриятлари кўзгусига айланган ўзига хос байрамлари бор. Бу каби айёмлар муайян халқнинг эзгу фазилатлари, маънавий қиёфаси ва руҳий оламини акс эттири
Алишер Навоий номидаги истироҳат боғида "Қадриятларинг боқий бўлсин, Наврўз!" шиори остида ўтказилган байрам тадбирларида Қарши давлат университети жамоаси ҳам фаол иштирок этди. Хусусан, университет учун ажратилган ҳудудда талабалар ансамблларининг
Қарши давлат университети талабалари ўртасида Ўзбекистон касаба уюшмалари ҳаракатининг 120 йиллиги ҳамда Наврўз умумхалқ байрамига бағишлаб, кураш спорт тури бўйича университет биринчилиги ўтказилди. Мусобақада ўғил болалар 6 та, қизлар эса 3 та вазн