Узрли сабабларга кўра ўқишини кўчириш истагида бўлган фуқаролар ДИҚҚАТИГА!!!
Президентнинг 279-сонли қарори 7-бандига мувофиқ узрли сабабларга кўра ўқишни кўчириш тўғрисидаги аризаларни қабул қилиш бўйича Қарши давлат университетида ҳудудий Ишчи гуруҳ фаолияти йўлга қўйилди.
Рўзибоев Дилшод Аъзам ўғлининг 07.00.01 – Ўзбекистон тарихи ихтисослигидан “Қашқадарё воҳасида чорвачилик: аҳволи ва муаммолари (1925-1991 йй.)” мавзусидаги тарих фанлари бўйича фалсафа доктори (PhD) илмий даражасини олиш учун ёзилган диссертация иши
Бердиев Жамшид Панжиевичнинг 07.00.01–Ўзбекистон тарихи ихтисослигидан “XIX–XX аср бошларида Қашқадарё воҳаси топонимикаси, аҳоли таркиби ва урбанизация жараёнлари тарихи” мавзусидаги тарих фанлари доктори (DSc) илмий даражасини олиш учун ёзилган дис
Жомуродов Лазизбек Исломовичнинг 07.00.01 – “Ўзбекистон тарихи” ихтисослиги бўйича “XX асрнинг 50-80-йилларида Ўзбекистонда санитария-эпидемиологик муаммолар ва унинг йечимлари” мавзусидаги тарих фанлари бўйича фалсафа доктори (PhD) илмий даражасини
Қарши давлат университети Филология факультетида “Маърифат майдони” республика кўрик-танловининг ҳудудий босқичи бўлиб ўтди. Унда Халқаро инновацион университети, Шаҳрисабз давлат педагогика институти, Қарши давлат техника университети, Қарши давлат
Фарғона шаҳридаги “Само” спорт мажмуасида 12–14 февраль кунлари катталар ўртасида (эркаклар ва аёллар) самбо ҳамда жанговар самбо бўйича Ўзбекистон чемпионати бўлиб ўтди. Мусобақада республикамизнинг барча ҳудудларидан 450 дан ортиқ спортчи иштирок э
Заҳириддин Муҳаммад Бобур таваллудининг 543 йиллиги муносабати билан университетда бир қатор маънавий-маърифий, адабий-бадиий ҳамда ижодий тадбирлар ташкил этилди. Мазкур тадбирлар талаба-ёшлар қалбида буюк аждодимиз меросига ҳурмат ва эҳтиром туйғул
Педагогика факультети 1-курс Технологик таълим, Меҳнат муҳофазаси ва техника хавфсизлиги йўналишлари талабалари иштирокида Ёшлар билан ишлаш бўлими тютори Ш.Аслонова ташаббуси билан “Миллий қадриятлар – миллат ифтихори” мавзусида маънавий-маърифий та
Бугун Филология факультети И-босқич талабаларининг ота-оналари иштирокида “Университет – талаба – ота-она” тамойили асосида “Ёшлар ҳаётида таълим-тарбиянинг ўрни” мавзусида йиғилиш ўтказилди. Йиғилишни факультет декани Б.Ризаев кириш сўзи билан очиб,
Эшдавлатова Азиза Убайдулла қизининг 10.00.02 – Ўзбек адабиёти ихтисослиги бўйича “Шеър шакллари семантикаси (Э.Воҳидов, Рауф Парфи ва Фахриёр ижоди мисолида)” мавзусидаги филология фанлари бўйича фалсафа доктори (PhD) илмий даражасини олиш учун ёзил
Рустамова Шамшода Ниғмонжоновнанинг 10.00.01 – Ўзбек тили ихтисослиги бўйича “Ўсмир ёшдаги болалар оғзаки нутқининг психолингвистик тадқиқи” мавзусидаги филология фанлари бўйича фалсафа доктори (PhD) илмий даражасини олиш учун ёзилган диссертация иши